fot. rzecznik prasowy CBŚP

CBŚP zatrzymało 5 podejrzanych o handel narkotykami, m.in. „Tysona”, szefa pseudokibiców Elany Toruń

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, m.in. Legii Warszawa, Widzewa Łódź i Elany Toruń. Wśród zatrzymanych jest Krystian K., ps. Tyson. Podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP przekazała dziś, że funkcjonariusze zatrzymali pięciu mężczyzn w związku ze śledztwem dotyczącym działalności narkotykowego gangu. Stało się to na polecenie Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Do zatrzymań doszło na terenie Warszawy, Łodzi, Gdańska i Torunia. Policjantów z biura śledczego wspierali antyterroryści. Wśród ujętych mężczyzn znalazł się Krystian K., „Tyson”, nazywany przez media „szefem kiboli Elany Toruń”.

„Podczas przeszukań miejsc użytkowanych przez zatrzymanych policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz dwa podrobione hiszpańskie dokumenty tożsamości” – podała nadkom. Iwona Jurkiewicz.

W jednym z mieszkań była również maczeta.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków w postaci marihuany. Dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

„Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd” – poinformował Dział Prasowy PKT.

Z ustaleń śledztwa prowadzonego przez mazowiecką PKT i CBŚ wynika, że członkowie rozpracowywanej grupy przestępczej w latach 2014-2018 przemycali z Hiszpanii do Polski marihuanę.

„Mogli rozprowadzić na terenie kraju nawet kilka ton narkotyków” – podała Prokuratura Krajowa.

W skład zorganizowanej grupy przestępczej wchodzili pseudokibice różnych klubów m.in. Widzewa Łódź, Elany Toruń i Legii Warszawa. Dotychczas w śledztwie prokurator przedstawił ponad sto zarzutów 41 podejrzanym, a do sądów skierowano już cztery akty oskarżenia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl