fot. tv trwam

Gen. bryg. L. Suski: W 2020 roku strażacy mają zagwarantowaną kolejną podwyżkę

W przyszłym roku wynagrodzenia strażaków wzrosną o 500 zł – powiedział generał brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że w latach 2007-15 strażacy z PSP dostali jedną podwyżkę w wysokości 300 zł.

Obecny rząd dba o strażaków, którzy nierzadko z narażeniem życia ratują nasz dobytek. A świadczyć o tym mogą liczby. W 2016 r. uposażenia strażaków zrosły o 198 zł, w 2017 r. – 253 zł a w ub.r. 655 zł – przypomniał generał brygadier Leszek Suski.

W ciągu trzech lat od 2016 roku w sumie otrzymaliśmy ok. 1150zł wzrostu naszych zarobków – każdy strażak. W 2020 roku od pierwszego stycznia mamy zagwarantowaną kolejną podwyżkę w wysokości 500 zł. Razem z różnymi dodatkami, które wynikają z tych podwyżek, w ciągu czterech lat będziemy mieli podwyżki o 1750 zł. To jest bardzo dużo, wcześniej przez osiem lat mieliśmy tylko 300 zł podwyżki. Jak widać rząd o nas dba – akcentował generał brygadier Leszek Suski.

Wzrost wynagrodzeń to nie wszystko. Do straży trafia nowy sprzęt, odnawiany jest park samochodów, powstają oraz modernizowane są kolejne jednostki. Jednocześnie trwa wymiana umundurowania strażaków.

W PSP służy blisko 31 tys. strażaków. W OSP jest 700 tys. druhów, z czego w działaniach ratowniczych może uczestniczyć ok. 240 tys.

W ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali do interwencji 502 tys. razy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl