fot. PAP/Adam Warżawa

Gdynia: zakończono wznoszenie konstrukcji pierwszego budynku z programu Mieszkanie Plus

Na pierwszym budynku powstałym w ramach programu Mieszkanie Plus na Pomorzu zawisła tradycyjna wiecha. To symboliczne zakończenie wznoszenia konstrukcji budynku. 172 mieszkania na osiedlu Kacze Buki w Gdyni mają być oddane do użytku na przełomie 2018 i 2019 r. W sumie na osiedlu ma powstać ok. 1 tys. mieszkań.

We wczorajszej uroczystości zawieszenia wiechy wziął udział m.in. wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik. Jak powiedział, ta pierwsza inwestycja na Pomorzu jest jedną z bardziej zaawansowanych w kraju.

– Mieszkanie Plus to oczywiście nie tylko miasto Gdynia. W chwili obecnej w realizacji jest około 1700 mieszkań w różnych lokalizacjach na terenie naszego kraju, przy czym najbardziej zaawansowane są inwestycje w Jarocinie i w Białej Podlaskiej. Jest duże prawdopodobieństwo, że one będą skończone w pierwszym półroczu tego roku. Kolejne mieszkania są planowane do realizacji w ramach tego programu. Aktualnie w przygotowaniu jest około 15 tys. mieszkań do budowy – poinformował Witold Słowik.

Witold Słowik podkreślił też, że program Mieszkanie Plus jest ważny dla rządu, wynika z realizacji strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju i jest nadzorowany przez premiera Mateusza Morawieckiego

Jak tłumaczył, w statystykach europejskich pod względem liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców Polska jest na końcu. „Chcemy zdecydowanie to zmienić” – podkreślił wiceminister.

RIRM

drukuj