fot. pixabay.com

Gdynia: strzały i nocny pościg za kierowcą mercedesa

Policja szuka kierowcy mercedesa, który w nocy nie zatrzymał się do kontroli na ul. Morskiej w Gdyni i zaczął uciekać. W czasie pościgu policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych. Mężczyzna porzucił samochód i uciekł do lasu.

Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni powiedział w środę, że zdarzenie miało miejsce około godz. 2 w nocy.

„Policyjny patrol na ul. Morskiej w Gdyni chciał zatrzymać do kontroli mercedesa (…). Kierowca na widok funkcjonariuszy zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać” – mówił Jarosław Biały.

Kierowca skręcił w ul. Zakręt do Oksywia i z Grabówka zaczął jechać w stronę Chyloni, a potem Pustek Cisowskich. Na ul. Zbożowej porzucił auto i uciekł do lasu. W samochodzie został 24-letni pasażer – mieszkaniec Gdyni. Został zatrzymany przez policję.

Funkcjonariusz, który gonił kierowcę, oddał kilka ostrzegawczych strzałów w powietrze.

„Funkcjonariusz nie strzelał w kierunku uciekającego, ale w powietrze” – zastrzegł policjant.

Obecnie trwają poszukiwania mężczyzny.

Policja zna dane kierowcy. Funkcjonariusze podejrzewają, że mógł być pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Za ucieczkę przed funkcjonariuszami grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl