fot. mgm.gov.pl

Gdynia: Odbyło się spotkanie ws. przetargu na przekop Mierzei Wiślanej

Urząd Morski w Gdyni zorganizował dziś spotkanie dla inwestorów zainteresowanych udziałem w przetargu na przekop Mierzei Wiślanej. Odbywa się ono w miejscu planowanego przekopu. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na pierwszy etap budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Urząd Morski w Gdyni przedłużył termin składania ofert do 15 kwietnia br. Tego dnia mają zostać otwarte koperty z ofertami wykonawców, a w maju przetarg ma zostać rozstrzygnięty.

Wizja lokalna zorganizowana dziś przez Urząd Morski w Gdyni pozwala potencjalnym inwestorom na zaznajomienie się z terenem i przygotowanie lepszej oferty – mówi rzecznik urzędu Magdalena Kierzkowska.

Dzisiejsze spotkanie jest zorganizowane przez nas, przez inwestora, czyli przez Urząd Morski w Gdyni, dla potencjalnych oferentów, którzy chcieliby wystartować i złożyć ofertę w pierwszej części przetargu. Dzisiejsze spotkanie ma na celu przede wszystkim pokazać teren wykonawcą, czyli jest to po prostu taka wizja lokalna – powiedziała Magdalena Kierzkowska.

Budowa kanału potrwa do 2022 roku, jej koszt wyniesie ok. 880 milionów złotych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl