fot. PAP/Adam Warżawa

Gdynia: Drugi dzień Forum Wizja Rozwoju

W Gdyni dziś drugi dzień Forum Wizja Rozwoju. Jest to już trzecia edycja tego największego wydarzenia gospodarczego północnej Polski. Prelekcje wygłoszą m.in. ministrowie rolnictwa oraz pracy, a także wiceminister zdrowia. Nie zabraknie też przedstawicieli samorządowców, świata biznesu i nauki.

Wczoraj, w pierwszym dniu, głos zabrał m.in. premier Mateusz Morawiecki. W konferencji wzięła też udział minister funduszy Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Szefowa resortu podkreśliła, że Polska jest liderem w wydatkowaniu unijnych środków. Dziś resort pracuje nad tym, jak efektywnie zainwestować wynegocjowane fundusze.

– Prace przede wszystkim kontynuujemy w ramach polityki spójności, ale również inicjatywy na rzecz odbudowy i zwiększenia odporności, inicjatywy React-EU i funduszu sprawiedliwej transformacji. Z powodzeniem również na forum Unii Europejskiej kształtujemy debatę dotyczącą rozwoju regionu, przekonujemy, że dzięki zaproponowanym rozwiązaniom Europa, nawet w obliczu pandemii, ma szansę na szybki powrót na tory rozwojowe pod warunkiem, że te działania będą oparte na solidnych i sprawiedliwych fundamentach – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Forum Wizja Rozwoju to miejsce spotkań i merytorycznej dyskusji o perspektywach i kierunkach rozwoju rożnych obszarów polskiej gospodarki.

Podczas III edycji głos zabiera ponad 450 prelegentów. Obrady podzielone są na bloki tematyczne, dotyczące m.in. edukacji zawodowej, energetyki czy inwestycji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl