fot. gddkia.gov.pl

GDDKiA: S7 ominie podwarszawskie Łomianki; oddanie odcinka trasy jest planowane na lata 2024-25

Wyjazd z Warszawy w kierunku Gdańska w ciągu drogi S7 ominie podwarszawskie Łomianki – poinformował PAP Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oddanie odcinka trasy jest planowane na lata 2024-2025.

„Otrzymaliśmy wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach Północnego wylotu z Warszawy w kierunku Gdańska w ciągu drogi ekspresowej S7” – powiedział Jan Krynicki.

„Trasa ominie podwarszawskie Łomianki” – dodał rzecznik.

„Projektowana droga o długości około 12,9 km w początkowej części przebiega po istniejącym śladzie ul. Kolejowej” – poinformowała GDDKiA.

„Następnie za węzłem Kolejowa droga odbiega w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie projektowana jest w nasypie. Dalej biegnie wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do połączonych jezdnią zbierająco-rozprowadzającą zespolonych węzłów Wólka Węglowa i Janickiego. Następnie, za ul. Arkuszową, planowana droga schodzi do tunelu o długości 1000 m i kolejnego o długości 1123 m, a dalej wznosi się ponad teren nad drogą S-8. Pomiędzy tunelami zaprojektowano węzeł Generała Maczka a na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł NS” – poinformowała GDDKiA.

PAP/RIRM

drukuj