Gdańsk: trwa zbiórka „Pakiet higieniczny dla maluszka”

„Pakiet higieniczny dla maluszka od świętego Mikołaja” to nazwa akcji Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia z Gdańska. Trwa zbiórka ubrań dla niemowląt a także funduszy na zakup kosmetyków.

Jak tłumaczy Ewa Kowalewska, dla ubogich matek najtrudniejszy finansowo jest okres zaraz po urodzeniu dziecka.

 – Jeśli mama jest naprawdę uboga i jest sama, to nim otrzyma wszystkie zasiłki mija minimum 3 miesiące i w tym czasie wyprawka dla dziecka jest koniecznością i my musimy się zmobilizować i pomóc, dziecko nie ma nic, a matka denerwuje się, że straci dziecko, bo nie ma tego zabezpieczenia – mówi Ewa Kowalewska.

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia z Gdańska przygotowuje wyprawki dla noworodków. Każdy może się włączyć w przygotowanie pakietu, który zawiera środki higieniczne przekazując środki finansowe. Szczegóły dotyczące wpłat można znaleźć na stronie:  www.hli.org.pl. Można też przekazywać ubrania dla dzieci, wózki, nosidełka, butelki i inne akcesoria.

Nasze serca są otwarte, gdy kupujemy swoim dzieciom, przyjaciołom, naszym bliskim upominki. Pamiętajmy o tych, którzy nie mają rodziny, przyjaciół, a takie skarpetki, buciki robią niektóre panie na drutach, by podarować je tym dzieciom, które babć czy cioć nie mają – mówi Ewa Kowalewska.

Ofiarowując nawet drobne kwoty na pomoc dla ubogich matek budzimy w nich nadzieję, że pomimo trudności sobie poradzą.

RIRM/TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl