fot. twitter.com/DSikora5

Gdańsk: Plaża na Stogach nie zostanie przeznaczona na rozbudowę portu

Plaża na Stogach nie zostanie przeznaczona na rozbudowę Portu Gdańsk – poinformował prezes portu Łukasz Greinke. Nadal będzie służyć mieszkańcom i turystom. Wcześniej pojawiały się niepokojące informacje, że wschodnia część plaży zostanie przeznaczona na działalność portową.

Ze wschodniej części plaży nadal będą mogli korzystać mieszkańcy i turyści. Wcześniej pojawiały się niepokojące informacje, że to może się wkrótce zmienić, a teren posłuży do rozbudowy gdańskiego portu.

– Plany rozwoju portu skierowaliśmy w kierunku naszego projektu Portu Centralnego. To jest coś, co na pewno będziemy kontynuować, wdrażać. Pod koniec pierwszego kwartału w przyszłym roku otrzymamy wstępne koncepcje zagospodarowania, jak mógłby wyglądać Port Centralny – powiedział prezes Portu Gdańsk Łukasz Greinke.

To właśnie w części głębokowodnej gdański port widzi potencjał na swój rozwój. Plaża na Stogach, która należy do portu, prawdopodobnie będzie skomercjalizowana.

– Myślę, że uda się tu stworzyć takie warunki dla mieszkańców, żeby powstała jakaś funkcja sportowa, rozrywkowa – dodał Łukasz Greinke.

Jak powiedział kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński, plotki na temat rozbudowy portu o plażę na Stogach rozsiewa m.in. obecny prezydent Paweł Adamowicz.

– Pan Adamowicz przyjął taki styl uprawiania polityki, który polega na straszeniu, na antagonizowaniu społeczeństwa – wskazał Kacper Płażyński.

Wcześniej w obronie plaży na Stogach mieszkańcy zebrali ponad 10 tys. podpisów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj