fot. twitter.com

Gdańsk: IPN rozpocznie III edycję projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań”

W gdańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej rozpocznie się dziś III edycja projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”.

Wydarzenie zainauguruje prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej. Inicjatywa jest skierowana do młodego pokolenia Polaków.

Na projekt składa się cykl sześciu spotkań. Każde z nich będzie poświęcone miejscu, postaci lub problemom badawczym związanym z poszukiwaniem ofiar reżimów totalitarnych. Projekt zwieńczy film o pracach poszukiwawczych, jakie prowadzi IPN – mówi prof. Krzysztof Szwagrzyk.

– Chodzi o to, żeby oni poznawali poprzez własna aktywność historię miejsca, gdzie mieszkają, skąd się wywodzą. Chodzi także o to, żeby oni potem te swoje zmagania z historią potrafili przenieść na współczesne nośniki pamięci. Powstają potem z tych działań 2-3 minutowe filmy, które dokumentują pracę i które mówią, w jaki sposób młodzi ludzie odkrywali swoją lokalną historię. Często jest to historia mroczna, związana z terrorem stalinowskim w Polsce – zaznacza prof. Krzysztof Szwagrzyk.

W akcję „Łączka i inne miejsca poszukiwań” mogą się włączyć szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Do udziału w tegorocznej gdańskiej edycji zgłosiło się 10 zespołów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl