W. Gadowski: Tak nam grozi nazizm, jak TVN-izm

Po opublikowaniu materiału o polskich nazistach w „Superwizjerze”, (…) TVN robi wszystko, żeby wmówić nam, że Polsce grozi nazizm. Tak nam grozi nazizm, jak TVN-izm – zaznaczył w „Komentarzu Tygodnia” red. Witold Gadowski. Publicysta odniósł się także do budowy w Krakowie pomnika osmańskich żołnierzy oraz do układów w środowiskach sędziowskich. 

Witold Gadowski ostrzegł młode mamy przed zakupem odżywek mlecznych dla dzieci, zwłaszcza w sieci handlowej Rossmann.

Sieć sklepów Rossmann wycofuje z 83 krajów mleczne odżywki dla dzieci, które są skażone bakterią Salmonelli, a w Polsce nikt o tym nie mówi! Dlatego młode mamy, jak kupujecie mleczne odżywki, szczególnie w Rossmannie, to uważajcie! Profilaktycznie przez najbliższe dni tego nie kupujcie – zaznaczył publicysta.

Nasze media nie zajmują się tą informacją, bo zajmują się nazizmem i faszyzmem – dodał.

Program „Superwizjer” w TVN, do którego też sam kiedyś produkowałem filmy, chociaż nigdy nie pracowałem w TVN, opublikował „przełomowe” śledztwo na temat tego, że w Polsce istnieją naziści. Są oni dokładnie w Siemianowicach Śląskich i należą do stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. Puszczono w programie migawki o tym, jak młodzi debile krzyczą „Sieg heil”, podpalili ogień ułożony w kształt swastyki, a z Prince Polo ułożyli swastykę na torcie[…]. Trzeba ich pogonić i pokazać im, skąd im nogi wyrastają – powiedział red. Witold Gadowski.

Dziennikarz wskazał, że zaintrygował go czas, w jakim zostało wyemitowane to „przełomowe” śledztwo.

W tym programie były materiały z urodzin Adolfa Hitlera. Z tego co pamiętam, przypadają one w kwietniu, a teraz (w styczniu!) opublikowano reportaż śledczy. W TVN narobiono hałasu i od rana do wieczora jazgoczą o tych nazistach. Ja osobiście zacznę filmować członków Komunistycznej Partii Polski, jak czczą Lenina i noszą czerwone flagi. Ciekawe, czy wzbudzi to takie oburzenie. Ciekawe, czy premier Morawiecki zareaguje, jak zareagował na ten „materiał” TVN. Bardziej interesujące są kulisy tego materiału; głównym jego autorem jest Bertold Kittel – znany mi „dziennikarz”. Był on autorem cyklu artykułów zamieszczonych w „Rzeczpospolitej”, razem z Anną Marszałek, które zniesławiały Romualda Szeremietiewa. Posądzili w nich Romualda Szeremietiewa o łapówkarstwo. (…) Bertold Kittel i Anna Marszałek nigdy nie przeprosili Romualda Szeremietiewa, chociaż ten wygrał z nimi wszystkie procesy. Teraz Bertold Kittel wypływa jako autor materiału o nazistach, czyli narodowych socjalistach. Mówi się: „Polska prawica – naziści”. To tak jakby mówić: „Lodowaty ogień”. (…) TVN robi wszystko, żeby wmówić nam, że Polsce grozi nazizm. Tak nam grozi nazizm, jak TVN-izm. Z resztą, nazizm i TVN-izm to bardzo ciekawe zjawiska – zaznaczył red. Gadowski.

Publicysta odniósł się również do informacji mówiących o tym, że pod Wawelem ma powstać pomnik żołnierzy osmańskich, którzy poją swoje konie w Wiśle.

Ten pomnik ma powstać za tureckie pieniądze. Jest wynikiem październikowych rozmów między prezydentem Turcji Recep Tayyip Erdoganem a prezydentem Polski Andrzejem Dudą. (…) Poszperałem trochę, żeby przygotować garść informacji, które być może pozwolą zrozumieć ten fakt. Tak oto w jednym z proroctw Wernyhory jest ustęp mówiący o tym, że Polska odzyska niepodległość, gdy osmańscy żołnierze napoją swoje konie w Wiśle. Ci żołnierze przebywali ponoć na leczeniu w Krakowie w 1916 r. Prezydent Erdogan jest na to bardzo czuły i przeznaczył środki – mówił red Gadowski i dodał, że teraz jest etap znalezienia odpowiedniego miejsca na pomnik.

Do bardziej istotnych kwestii z ostatnich dni trzeba również zaliczyć to, co działo się w środowisku sędziowskim – dodał autor „Komentarza Tygodnia”.

Była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf została właśnie wybrana szefową Krajowej Rady Sądownictwa. Jak to się dzieje? Jakie to układy rządzą? Nie wiem. (…) Małgorzata Gersdorf wiecznie żywa. Mogę również dodać, że sędzia Waldemar Żurek został właśnie pogoniony z funkcji rzecznika sądu okręgowego, którą obok rzecznika KRS pełnił. Teraz szykuje się pogonienie z tej drugiej funkcji. W ten sposób sędzia Żurek, wytrwały miłośnik ukraińskości – sędzia Żurek będzie wiedział, o co chodzi – może stracić swoje posady, ale nie straci licznych działek, które posiada – zaznaczył red. Witold Gadowski.

Cały „Komentarz Tygodnia” red. Witolda Gadowskiego można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj