fot. Fundacja Redemptoris Missio

Fundacja Redemptoris Missio zachęca do włączenia się w 9. edycję akcji „Opatrunek na ratunek”  

Już po raz dziewiąty Fundacja Redemptoris Missio zbiera opatrunki i drobny sprzęt medyczny na rzecz osób potrzebujących w Afryce. Potrzebne są bandaże, gazy, plastry, rękawiczki jednorazowe oraz środki odkażające. Zebrane dary posłużą w misyjnych szpitalach i przychodniach.

W Polsce koszt jednego bandaża to około 50 groszy. W Afryce środki opatrunkowe to towar deficytowy.

– Już pierwsi lekarze, którzy wyjechali na misje, kiedy wrócili, mówili o tym, że na miejscu bardzo brakuje środków opatrunkowych – tłumaczyła Justyna Janiec-Palczewska z Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu. [czytaj więcej] 

Prowadzone przez polskich misjonarzy szpitale i przychodnie w Afryce każdego dnia przyjmują tysiące chorych. To właśnie tam szukają pomocy osoby, które w afrykańskim buszu uległy zranieniom, skaleczeniom czy oparzeniom.

– Bardzo często też zranieniom ulegają dzieci, które bawią się przy palenisku, ponieważ obiady, strawę gotuje się tam na wolnym ogniu – wskazała Justyna Janiec-Palczewska.

Już po raz dziewiąty poznańska Fundacja Redemptoris Missio organizuje akcję „Opatrunek na ratunek”. Jakie rzeczy zbierane są w ramach akcji?

– Można zbierać środki opatrunkowe, w szczególności bandaże w różnych rozmiarach, plastry na rolce, środki odkażające – Dermatol, Octenisept, igły, strzykawki, wenflony – mówiła Anna Kurkowiak z poznańskiej fundacji.

Opatrunki i inne przedmioty przesyłamy lub przynosimy do Fundacji Redemptoris Missio. Mieści się ona w Poznaniu przy ulicy Junikowskiej 48. Do tej pory w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” zebrano 20 ton opatrunków.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl