fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozpoczyna nabór wniosków na dofinansowanie badań nad koronawirusem

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozpoczęła nabór wniosków na dofinansowanie dla naukowców prowadzących badania nad koronawirusem.

15 mln zł na ten cel przeznaczyło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Resort poinformował, że autorzy najlepszych wniosków wybranych przez ekspertów otrzymają dodatkowe dofinansowanie od kilkuset tysięcy do miliona złotych.

O dofinansowanie może ubiegać się kierownik projektu wraz z jednostką naukową. Nabór wniosków potrwa do 12 maja. Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak wskazała na warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać środki.

– Wnioski o dofinansowanie składać mogą naukowcy, którzy już obecnie realizują projekty badawczo-rozwojowe w działaniu zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R, programu inteligentny rozwój, szczególnie w programach TEAM, TEAM-TECH, FIRST TEAM, ale również w programie HOMING oraz programie POWROTY. Te nowe zadania badawcze muszą dotyczyć tematyki związanej z COVID-19 i mówimy tutaj o zagadnieniach na przykład o zagadnieniach biologicznych, medycznych epidemiologicznych, diagnostycznych wirusa – wskazała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Dodatkowo naukowcy, którzy podejmą się nowych zadań badawczych dotyczących tematyki COVID-19 mogą otrzymać zwiększone finansowanie dla już realizowanych projektów.

Według informacji Ministerstwa takie zespoły mogą liczyć także na przedłużenie czasu realizacji obecnych zadań.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl