Francuska policja przeprowadziła szturm na liceum; aresztowano 153 młode osoby za protest „Żółtych kamizelek”

Dziesiątki uczniów, jeden obok drugiego, każdy z nich na kolanach, z rękoma na głowie – tak wyglądało aresztowanie licealistów jednej ze szkół średnich pod Paryżem. Francuska policja twierdzi, że mogą mieć oni związek z rozbojami podczas protestów tzw. „Żółtych kamizelek”. Sposób zatrzymania uczniów potępiła opinia publiczna oraz tamtejsze media.

W małej miejscowości pod Paryżem policja przeprowadziła szturm na jedno z liceów. Aresztowano łącznie 153 osoby. Wszystko z powodu niedawnych bójek i rozbojów. Miało także spłonąć kilka samochodów. Na nagraniu z zatrzymania widać, jak uczniowie klęczą na kolanach z założonymi rękami za głową.

Francuski dziennik „Le Monde” określił aresztowanie jako skandaliczne. Podobnego zdania są także tamtejsi publicyści oraz internauci.

„To nie jest Wenezuela, ale Francja! Strategia chaosu wciąż w toku. Po piętnastu dniach całkowitego lekceważenia „Żółtych kamizelek” widzimy upokarzające obrazy uczniów szkół średnich. Nie jestem pewien, co rząd mógłby jeszcze wymyślić” – napisał na Twitterze Patrick Edery.

W poniedziałek do protestu „Żółtych kamizelek” dołączyli się licealiści oraz studenci. Protestowali przeciwko płatnej edukacji na wyższych uczelniach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl