PAP/EPA

Z powodu strajku odwołano co piąty lot z głównego lotniska Paryża

Co piąty lot z lotniska Roissy-Charles de Gaulle, głównego portu lotniczego Paryża, został w sobotę odwołany z powodu trwającego od czwartku strajku pracowników. Domagający się podwyżek płac pracownicy zapowiadają kontynuowanie protestu również w przyszły weekend.

W czwartek strajk rozpoczęli strażacy, w piątek dołączyli do nich inni pracownicy i podwykonawcy grupy ADP – firmy zarządzającej paryskimi lotniskami.

Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC) została zmuszona do zamknięcia kilku pasów startowych z powodu braku personelu. Liniom lotniczym wydano polecenie prewencyjnego anulowania niemal jednej piątej połączeń. W piątek zorganizowano również manifestację między terminalami CDG.

Piątkowe negocjacje związkowców i pracowników zakończyły się niepowodzeniem. Według sekretarza generalnego centrali związkowej CGT w grupie ADP Daniela Bertone’a, pracownicy domagają się 6 proc. rewaloryzacji płac z mocą wsteczną od 1 stycznia, aby zrekompensować inflację. Zarząd zaoferował 4-proc. podwyżkę od 1 lipca.

Strajk na razie nie ma wpływu na drugie lotnisko w Paryżu – Orly.

Protestujący potępiają również restrukturyzację i drastyczne zmniejszenie personelu podczas pandemii.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl