pixabay.com

Nocne zwiedzanie Pompejów. We Włoszech wraca letnia atrakcja dla turystów

Wyjątkowa atrakcja, jaką jest nocne zwiedzanie terenu wykopalisk archeologicznych w Pompejach, wróciło w tym roku 1 lipca. Do 26 sierpnia między godz. 20.00 a 23.00 turyści mogą zobaczyć pozostałości antycznego miasta, zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza.

Sugestywna sceneria, specjalne projekcje na murach, pokazy świetlne i dźwiękowe, duże przeżycia – to czeka turystów, którzy będą zwiedzać Pompeje w piątkowe wieczory.

Wśród świateł i dźwięków zwiedzający przejdą od bramy Porta Marina do Forum, oglądając po drodze mury miasta i domy oraz artystyczne projekcje.

Dyrekcja terenu archeologicznego zapowiedziała, że jednocześnie wpuszczanych będzie 1500 osób.

Podczas spaceru można obejrzeć też wystawę fotograficzną z okresu lockdownu na początku pandemii: poruszające obrazy opustoszałych Pompejów bez zwiedzających.

Wizyta zakończy się w Antiquarium, czyli muzeum archeologicznym, gdzie wystawione są eksponaty znalezione pod warstwami popiołów wulkanicznych.

W czerwcu zespół naukowców z wielu dziedzin opublikował rozprawę, w której postawiono tezę, że do wybuchu wulkanu nie doszło w sierpniu 79 r. n.e., jak dotąd sądzono, ale prawdopodobnie między 24 a 25 października. Według badaczy świadczą o tym znalezione ślady jesiennych owoców oraz ciężkich tunik mieszkańców.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl