fot. PAP/EPA

Francja: Nożownik z Nicei to Tunezyjczyk, który najpierw był na Lampedusie

Nożownik, który w czwartek rano w bazylice Notre Dame w Nicei podciął gardło kobiecie i śmiertelnie zranił kościelnego oraz inną kobietę, to 21-Tunezyjczyk. Pod koniec września przypłynął z migrantami na włoską wyspę Lampedusa – podały włoskie służby.

Według tych źródeł do Włoch dotarł on 20 września, a 9 października został przewieziony do ośrodka dla migrantów w Bari w Apulii po obowiązkowej kwarantannie, na jaką kierowani są wszyscy przybysze schodzący z łodzi.

Obecnie włoskie służby specjalne rekonstruują kolejne etapy pobytu Tunezyjczyka we Włoszech oraz ustalają, w jakich okolicznościach i dlaczego opuścił on ośrodek w Bari.

Jak podała agencja AFP, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa, Tunezyjczyk nazywa się Brahim Aoussaoui. Źródła policyjne twierdzą z kolei, że trwa jego identyfikacja.

Sprawca w bazylice podciął gardło kobiecie i śmiertelnie zranił 35-letniego kościelnego świątyni. Druga poważnie ranna kobieta uciekła do pobliskiej kawiarni i po kilku minutach zmarła.

Sprawca, który wiele razy wykrzykiwał „Allahu Akbar”, został postrzelony przez policję, zatrzymany i przewieziony do szpitala.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl