Francja: Napastnik z Luwru krzyczał Allahu Akbar

Uzbrojony w nóż mężczyzna próbował zaatakować w piątek rano francuskiego wojskowego w pobliżu Luwru w centrum Paryża i został postrzelony – poinformowało policyjne źródło.

Rzecznik francuskiej policji poinformował, że mężczyzna, który próbował w piątek zaatakować żołnierza w pobliżu Luwru, krzyczał „Allahu Akbar”. W torbie, którą próbował wnieść do muzeum, nie znaleziono materiałów wybuchowych. Żołnierz został lekko ranny.

Rzeczniczka muzeum powiedziała, że muzeum obecnie jest zamknięte. Nie chciała potwierdzić doniesień, że Luwr jest ewakuowany.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl