fot. PAP/EPA

Francja: Minister skazany na sześć miesięcy więzienia za błędy w deklaracji majątkowej

Alain Griset, francuski minister ds. małych i średnich przedsiębiorstw, został w środę skazany przez paryski sąd na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu i trzy miesiące pozbawienia uprawnień w zawieszeniu za „niepełną lub fałszywą deklarację” swego stanu majątkowego.

Prokuratura zażądała dla ministra 10-12 miesięcy kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Sąd wyznaczył karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Obrońca Griseta zapowiedział odwołanie od wyroku.

Sąd uznał, że w sierpniu 2020 r., po powołaniu do rządu, Alain Griset nie zgłosił części majątku i prowadzonych interesów Urzędowi ds. Przejrzystości Życia Publicznego (HATVP). Chodzi m.in. o udziały w kilku firmach, takich jak Francaise des Jeux i Natixis.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl