fot. flickr.com

Francja: migranci znęcali się nad bezdomnym Polakiem 

Młodzi migranci znęcali się nad bezdomnym Polakiem w Nicei. Do napadu doszło we wrześniu, ale francuskie media poinformowały o nim dopiero teraz. Część napastników została aresztowana. Policja wciąż poszukuje agresora, który kopał leżącego Polaka.

Bezdomny Polak został zaatakowany czwartego września późnym wieczorem w

centrum Nicei. Banda młodych imigrantów zaatakowała około 40 – letniego mężczyznę. Według raportu francuskiej policji wcześniej doszło do bójki między bezdomnymi. Po tym zdarzeniu Polak leżał na ziemi i jeden z młodych migrantów zaczął go kopać. Jego koledzy śmiali się i krzyczeli: ,,Dobrze mu przyłożyłeś! Dobiliśmy go! Jest martwy!”. Sprawcy umieścili nagranie z zajścia w internecie.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie doznał ciężkich obrażeń i już następnego dnia został wypisany. Polak, o którego losach rodzina od kilku lat nic nie wiedziała, nie chciał złożyć skargi na napastników.  Mimo to francuska policja wszczęła śledztwo. Część agresorów została już aresztowana. Funkcjonariusze nadal szukają napastnika, który kopał Polaka leżącego na ziemi oraz drugiego mężczyzny, który filmował zajście telefonem.

TV Trwam News/RIRM

drukuj