fot. PAP/EPA

Francja łagodzi obostrzenia 

Francja stopniowo łagodzi covidowe obostrzenia. W niektórych regionach kraju zmiany mają wejść w życie od 4 października br.

Zniesienie części restrykcji sanitarnych, jak poinformował rzecznik francuskiego rządu, ma nastąpić w tych departamentach Francji, w których wskaźnik  zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców spadnie poniżej 50 tysięcy.  Chodzi między innymi o maseczki. Od 4 października nie będą one już obowiązkowe w szkołach podstawowych. Natomiast w szkołach średnich maski przestaną być obowiązkowe w listopadzie.  

Według danych z 18 września, około 40 departamentów ma wskaźnik zachorowalności poniżej 50 tysięcy,  prawie połowa departamentów – między 50 a 100, a tylko 6 – większy niż 100 tysięcy. 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl