Francja chce zaostrzenia reguł naliczania punktów karnych cudzoziemcom

Francja chce zaostrzyć przepisy wobec kierowców z innych państw. Chodzi o możliwość naliczania punktów karnych i wyciągania konsekwencji za ich nadmiar.

Francuska ambasada w Polsce potwierdziła „Dziennikowi Gazecie Prawnej”, że jeszcze w 2017 r. zostaną wprowadzone stosowne regulacje.

Chodzi o koncepcję  tzw. „wirtualnego prawa jazdy”. Polega to na zakładaniu elektronicznej „kartoteki” cudzoziemcom łamiącym krajowe przepisy ruchu. Jak zaznacza gazeta, nie wynika to raczej z wymagań  Komisji Europejskiej, ale z działań poszczególnych krajów unijnych.

Na razie polskie władze nie mówią o takiej koncepcji i regulacjach na wzór Francji. Cudzoziemców obowiązują takie same przepisy, jak polskich kierowców. Zmiany są przygotowywane, jeśli chodzi o państwa spoza UE – poinformował Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury  i budownictwa.

  W tej chwili jest przetarg na system poboru opłat. Być może ten system będzie użyty do sprawy nadzoru nad tymi kierowcami, którzy nie przestrzegają prawa w Polsce. Mówię przede wszystkim kierowcach zagranicznych, bo w Polsce podlegają ogólnym przepisom. Tutaj sprawa jest już pozadyskusyjna, po prostu to wszystko funkcjonuje – zaznaczył Jerzy Szmit.

Przepisy podobne do tych, które wprowadzi Francja, obowiązują już w Austrii, Niemczech i Czechach.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl