Francja chce przekroczyć cele porozumienia klimatycznego z Paryża

Francja pójdzie dalej w walce o ochronę klimatu na Ziemi, wykraczając poza swoje zobowiązania z porozumienia zawartego w grudniu 2015 roku w Paryżu – oświadczył dziś rzecznik rządu Christophe Castaner. Lista konkretnych działań ma być gotowa w ciągu 15 dni.

To reakcja Paryża na ogłoszoną w ubiegłym tygodniu decyzję amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z paryskiego porozumienia.

„Celem prezydenta (Emmanuela Macrona) i (ministra ekologii) Nicolasa Hulota jest wyjście poza cele, jakie wyznaczyliśmy sobie w ramach porozumienia paryskiego” – powiedział Castaner po środowym posiedzeniu rządu pod przewodnictwem Macrona.

Zaprezentowana w ciągu najbliższych 15 dni lista konkretnych działań ma wskazać, gdzie Francja może przekroczyć swoje dotychczasowe zobowiązania.

Ponadto francuski rząd przygotuje stronę internetową, która ma przyciągnąć do Francji badaczy zajmujących się zmianami klimatycznymi z USA i innych krajów. Ma być również adresowana do przedsiębiorstw zainteresowanych innowacjami w dziedzinie walki z globalnym ociepleniem.

We wtorek Macron i Hulot spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, firm i badaczy zajmujących się zmianami klimatycznymi.

„Francja chce wykorzystać obecny moment. Decyzja prezydenta Trumpa daje nam okazję do przyspieszenia decyzji i działań” – powiedział we wtorek anonimowy przedstawiciel Pałacu Elizejskiego, cytowany przez Reutersa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl