fot. PAP/Darek Delmanowicz

Forum Ekonomicznego 2021: „Europa w poszukiwaniu przywództwa”

„Europa w poszukiwaniu przywództwa” – to hasło Forum Ekonomicznego 2021, które dziś  rozpoczyna się w Karpaczu. Udział w forum zapowiedzieli przedstawiciele m.in. polskiego rządu i biznesu.

Tegoroczna, 30. już edycja wydarzenia, rozpocznie się w południe od prezentacji Raportu Szkoły Głównej Handlowej i Forum Ekonomicznego, w którym przedstawione zostaną kluczowe  wyzwania, stojące przed Polską i krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Tematy tegorocznego Forum będą się koncentrować m.in. wokół biznesu, polityki, klimatu, zdrowia, bezpieczeństwa, mediów i komunikacji, a także problemów związanych z COVID-19.

Do Karpacza przybędą m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński oraz minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Szef Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Zygmunt Berdychowski, podkreśla, że oferta wydarzenia jest niezwykle szeroka i atrakcyjna merytorycznie.

– Będziemy mieli prawie 1600 panelistów, czyli te osoby, które będą brały aktywny udział w programie, panelach, prezentowały wykłady lub brały udział w rozmowach. Będziemy mieli 390 organizowanych przez nas wydarzeń merytorycznych. To będą panele, wykłady i prezentacje. To są tylko i wyłącznie te wydarzenia, które odbywają się strefach przygotowywanych bezpośrednio przez organizatora konferencji, bo niezależnie od tego będą odbywały się także wydarzenia merytoryczne w strefach naszych partnerów – wskazał Zygmunt Berdychowski.

Podobnie jak w latach poprzednich zostaną wręczone nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku oraz Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej. Spotkanie potrwa do czwartku.

Zuzanna Dąbrowska, Warszawa\RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl