Film o „polskim Holokauście” usunięty z serwisu YouTube

Klip „I will go to jail” (ang. Pójdę do więzienia), w którym Polska oskarżana jest o współudział w Holokauście został usunięty z serwisu YouTube. Tysiące internautów zgłaszało nagranie z uzasadnieniem, że zawiera „treści obraźliwe lub szerzące nienawiść”.

Polscy internauci bardzo krytycznie zareagowali na klip, który wyprodukowała amerykańsko-żydowska organizacja charytatywna Ruderman Family Foundation. Po tysiącach zgłoszeń, które sugerowano na Twitterze i Facebooku serwis YouTube zablokował nagranie.

Z takiego obrotu spraw zadowolony jest poseł PiS Dominik Tarczyński, który napisał na Twitterze:

https://twitter.com/D_Tarczynski/status/966403471183351809

Dominik Tarczyński odniósł się do wielu ataków na Polskę i polski rząd w związku z nowelizacją ustawy o IPN dla Redakcji Portalowej Radia Maryja. Można o tym przeczytać [tutaj].

Do klipu odniosły się także: Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie. Więcej można przeczytać [tutaj].

doRzeczy.pl/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl