By TUBS - Praca własna Ta ^specifik^ z W3C grafika wektorowa została stworzona za pomocą Adobe Illustrator. Ten plik został załadowany za pomocą narzędzia Commonist. Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: World location map (W3).svg (przez TUBS)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15387690

Filipiny od grudnia otworzą granice dla podróżnych z wybranych krajów, w tym Polski

W środę 1 grudnia Filipiny otworzą granice dla turystów i innych podróżnych z krajów niskiego ryzyka zakażeń koronawirusem. Na zielonej liście znalazły się 44 państwa, w tym Polska.

Zaszczepione osoby podróżujące z krajów z listy państw uznawanych za bezpieczne od 1 grudnia będą mogły odwiedzić Filipiny bez obowiązku odbywania kwarantanny. Eksperymentalne otwarcie ma na razie potrwać do połowy grudnia, ale prawdopodobnie będzie przedłużane.

Jak poinformowały władze w Manili, otwarcie granic, które pozostawały zamknięte od początku pandemii wiosną 2020 roku, ma pomóc w ożywieniu miejscowej gospodarki. Liczący ponad 110 mln mieszkańców archipelag bardzo ucierpiał w wyniku pandemicznych obostrzeń. Rząd Filipin wprowadził jedne z najdłuższych na świecie lockdownów, które w niektórych regionach trwały około czterech miesięcy. Doprowadziło to do zapaści gospodarczej i najgłębszej od dziesięcioleci recesji. W 2020 roku PKB Filipin spadł o 9,6 proc. We wrześniu oficjalna stopa bezrobocia wynosiła tam 8,9 proc.

Ogłaszając ponowne otwarcie granic, rząd wprowadził jednocześnie zakaz wjazdu dla podróżnych z Republiki Południowej Afryki i sąsiednich krajów, z powodu wykrycia nowego wariantu koronawirusa.

Wśród państw Azji Południowo-Wschodniej międzynarodowy ruch turystyczny dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 niemal całkowicie otworzyły dotąd Tajlandia, Indonezja oraz Kambodża, a częściowo także Wietnam i Malezja.

PAP

drukuj