fot. PAP/EPA

Filipiny: Liczba śmiertelnych ofiar tajfunu Rai wzrosła do 208

Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez tajfun Rai na Filipinach wzrosła do 208 – podała w poniedziałek filipińska policja. Ponad 300 tys. ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia lub ucieczki ze swoich domów w czwartek, gdy tajfun uderzył w ląd w centrum kraju.

Co najmniej 239 osób zostało rannych, a 52 zaginęły w wyniku niszczycielskiego przejścia Rai przez południowe i centralne regiony archipelagu.

Burza zrywała dachy, wyrwała drzewa z korzeniami, przewróciła słupy energetyczne, zburzyła drewniane domy i zatopiła wsie – przypominało to „supertajfun” Haiyan, który nawiedził archipelag w 2013 roku. Haiyan był najbardziej śmiercionośnym cyklonem w historii Filipin, jego ofiarami padło ponad 7 300 ludzi.

Jedną z wysp najbardziej dotkniętych przez Rai jest Bohol, na której zginęły co najmniej 74 osoby.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl