fot. PAP/EPA

Filipiny: 10 osób zginęło w wyniku przejścia tajfunu Kammuri

10 osób zginęło do tej pory na Filipinach w wyniku uderzenia w ten archipelag tajfunu Kammuri – poinformowała w środę miejscowa agencja ds. katastrof żywiołowych. Wiatr słabnie i tajfun ma wkrótce opuścić wyspy.

Tajfun Kammuri dotarł do Filipin w poniedziałek wieczorem czasu miejscowego. Wcześniej ewakuowanych zostało tysiące mieszkańców tego wyspiarskiego kraju i odwołano setki lotów. Żywioł zakłócił również harmonogram odbywających się w kilku tamtejszych miastach Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej, które rozpoczęły się w sobotę i będą trwać do 11 grudnia.

Pięć osób zmarło w centralnym regionie Bicol na głównej wyspie Luzon, w tym trzy utonęły. Pięć innych zginęło w regionie na południe od stolicy Manili.

Około 345 tys. osób nadal przebywa w ośrodkach ewakuacyjnych, oczekując na zgodę władz na powrót do domu.

„Tajfun pozostawił po sobie normalne w takich sytuacjach zniszczenia, takie jak powalone drzewa, pozrywane dachy domów, uszkodzone linie energetyczne” – powiedział Mark Timbal z filipińskiej agencji ds. katastrof żywiołowych.

Żywioł słabnie i kieruje się w stronę Morza Południowochińskiego. Filipiny ma opuścić w środę wieczorem. Obecnie wiatr wieje średnio z prędkością 100 km/godz., a podmuchy dochodzą do 125 km/godz.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl