fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Ferie zimowe. Insp. M. Lewandowski: Jest telefon, pod którym możemy zgłosić chęć sprawdzenia stanu technicznego autokaru oraz stanu trzeźwości kierowcy

Rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Część młodzieży zamierza spędzić ten czas poza miejscem zamieszkania m.in. na zimowych obozach.

Najczęściej na miejsce wypoczynku dzieci dotrą autokarami. Jak co roku policjanci będą przeprowadzać kontrole autobusów na głównych trasach.

Rodzice mogą także poprosić o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem.          Jak to zrobić, tłumaczy insp. Maciej Lewandowski, komendant miejski policji w Toruniu.

– Chęć przeglądu można zgłosić na stronie każdej komendy miejskiej policji w całej Polsce. Jest telefon, pod którym możemy zgłosić chęć sprawdzenia stanu technicznego autokaru oraz stanu trzeźwości kierowcy. W każdym mieście jest określone miejsce. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, to oczywiście policjanci przyjadą we wskazane miejsce. Warto zadzwonić wcześniej po to, aby ustalić dogodny czas i termin – radzi insp. Maciej Lewandowski.

Policja zachęca też do odwiedzania strony bezpiecznyautobus.gov.pl, gdzie można znaleźć informacje o badaniu technicznym autobusu oraz o polisie OC.

Dwutygodniową przerwę w nauce zaplanowano w czterech terminach. Tegoroczne ferie zakończą się 27 lutego 2021 roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl