Ewakuacja ukraińskich żołnierzy i ich rodzin

Ewakuacja ukraińskich wojskowych i członków ich rodzin z Krymu rozpocznie się w środę – poinformował szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał Walerij Gierasimow. 

Ukraińscy wojskowi mają opuścić zaanektowany przez Rosję półwysep koleją i bez broni.

– Zgodnie z porozumieniem między ministerstwem obrony Rosji i ukraińskim resortem obrony, żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy i członkowie ich rodzin zostaną ewakuowani z Krymu koleją. W tym celu od 26 marca w głównych węzłach kolejowych – Sewastopolu, Symferopolu, Eupatorii, Teodozji i Kerczu – będą podstawiane wagony pasażerskie z miejscami do leżenia, które następnie będą doczepiane do pociągów jadących na Ukrainę – powiedział Walerij Gierasimow.

Szef rosyjskiego Sztabu Generalnego poinformował, że wszyscy wojskowi, którzy wyrazili chęć kontynuowania służby w Siłach Zbrojnych Ukrainy, zdali broń i opuścili teren jednostek wojskowych. Obecnie przygotowują się oni do wyjazdu na Ukrainę.

W Sewastopolu otwarto dla nich tymczasowy punkt rejestracji. Według stanu z 25 marca zarejestrowało się w nim około 1,5 tys. wojskowych  – poinformował Walerij Gierasimow.

Według niego po przekroczeniu granicy wojskowi z Krymu udadzą się do punktu zbiórki w jednostce wojskowej w miejscowości Nowoaleksiejewka, gdzie otrzymają skierowania do nowych miejsc służby.

Generał Gierasimow oznajmił też, że we wszystkich 193 jednostkach wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy, które stacjonowały na Krymie, podniesiono już flagi Federacji Rosyjskiej. Według oficjalnych danych służbę na Krymie pełniło 18,8 tys. ukraińskich wojskowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl