fot. PAP/Rafał Guz

Europoseł Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Róża Thun, dotychczasowa europoseł Platformy Obywatelskiej, odchodzi z partii. To jej odpowiedź m.in. na postawę przewodniczącego ugrupowania w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

W Platformie Obywatelskiej ciąg dalszy trzęsienia ziemi. Przywództwo Borysa Budki jest podważane, a ci, którzy to robią, już zostali usunięci z partii na wniosek przewodniczącego PO. Mowa o Ireneuszu Rasiu i Pawle Zalewskim. [czytaj więcej]

Ponadto dużo emocji w partii wywołała postawa Borysa Budki w sprawie Funduszu Obudowy. Platforma, która jest partią proeuropejską, wstrzymała się od głosu. Wyłamali się z tego właśnie Ireneusz Raś i Bogusław Sonik, którzy woleli nie głosować. Teraz marszałek Tomasz Grodzki z PO chce długo pracować nad ratyfikacją dokumentu w Senacie. To wszystko nie spodobało się europoseł Róży Thun, która ogłosiła, że odchodzi z Platformy.

– Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów oferujących wsparcie w kryzysie setkom milionów obywateli europejskich, a w tym obywateli Polski – oznajmiła Róża Thun.

Europoseł powiedziała, że w Platformie brakowało jej poważnej debaty, drogi do wykuwania wspólnego stanowiska. Polityk przypomniała, że aby Fundusz Odbudowy wszedł w życie, wymaga poparcia wszystkich krajów członkowskich.

TV Trwam News

drukuj