fot. pixabay.com

Europoseł R. Czarnecki: Decyzje Brukseli w obszarze klimatu i energetyki uderzą w zwykłych obywateli

Europoseł Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że decyzje Brukseli w obszarze klimatu i energetyki uderzą w zwykłych obywateli w krajach unijnych. Polityk odniósł się w Polskim Radiu do przegłosowania przez europarlament i Radę Unii Europejskiej aktów prawnych kluczowych dla pakietu „Fit for 55”.

Zgodnie z unijnymi regulacjami od 2025 roku mieszkalnictwo oraz transport mają zostać objęte systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2. Europoseł Ryszard Czarnecki ocenił, że skutki polityki Brukseli najmocniej odczują osoby najuboższe.

– Albo niewiele ich to obchodzi, albo nie wiedzą, jakie mogą być konsekwencje. Za eksperymenty „ekokomuny” nie będą płacić najbogatsi, tylko ludzie w trudnej sytuacji materialnej. Dobrze, że polski rząd sprzeciwia się temu szaleństwu  –zaznaczył Ryszard Czarnecki.

Poseł do Parlamentu Europejskiego dodał, że unijna polityka klimatyczna może doprowadzić do zmniejszenia konkurencyjności Europy na tle innych kontynentów. Wskazał, że obecnie wolniej rozwijają się tylko Afryka i kraje Ameryki Łacińskiej.

Cel pakietu „Fit for 55” to ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. o 55 proc. w stosunku do roku 1990. Ma być to krok do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl