Europoseł Artur Zasada odchodzi z PO

Europoseł Artur Zasada odchodzi z Platformy Obywatelskiej – taką  deklarację złożył na swojej stronie internetowej, co potwierdził w rozmowie z PAP. „To jest godzina dla Polski. Platformo żegnaj” – taki wpis zamieścił w sobotę na swojej stronie lubuski europoseł.

Zasada powiedział, że pożegnanie z Platformą jest konsekwencją jego decyzji z końca sierpnia, kiedy to zawiesił swoje członkostwo w partii. Wówczas zrobił to, solidaryzując się z posłami Jarosławem Gawinem i Jackiem Żalkiem, których Platforma ukarała za złamanie dyscypliny podczas głosowania dotyczącego zniesienia progów oszczędnościowych.

 „Zamierzam wspierać posła Jarosława Gowina i już kilka tygodni temu dołączyłem do grona ponad 20 internautów, którzy zadeklarowali udział w akcji <<Godzina dla Polski>>” – powiedział Zasada.

Dodał, że poza Platformą Obywatelską jest jeszcze wiele innych obszarów, w których może aktywnie realizować swoje ambicje politycznie i społeczne.

„Zamierzam wspólnie z grupą lubuskich samorządowców włączyć się w tworzenie listy kandydatów do sejmiku woj. lubuskiego w nadchodzących wyborach samorządowych” – powiedział Zasada.

PAP

drukuj