fot. PAP/Adam Warżawa

Energa ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Grupa Energa ostrzega klientów przed fałszywymi SMS-ami ws. wstrzymania dostaw energii elektrycznej i konieczności uregulowania zapłaty. Wiadomości zawierają niebezpieczny link do płatności online. Według spółki może to być próba wyłudzenia pieniędzy bądź kradzieży danych z urządzenia.

CERT Energa, czyli Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Teleinformatycznego, prosi o zachowanie ostrożności i przestrzeganie prostych zasad bezpieczeństwa.

„Wiadomości, jakie trafiają do niektórych klientów, informują o przerwaniu dostaw energii w bardzo krótkim okresie czasu oraz o konieczności uregulowania zaległości poprzez zawarty w wiadomości link” – poinformowała w komunikacie prasowym należąca do PKN Orlen Energa.

Spółka podkreśla, że nigdy nie podaje w wiadomościach SMS daty odłączenia prądu i nie przekazuje tą drogą jakichkolwiek linków.

„Otrzymując podobne SMS-y, należy w pierwszej kolejności zweryfikować nadawcę, najlepiej poprzez kontakt z infolinią pod numerem: 555-555-555, a przede wszystkim nie klikać w jakiekolwiek odnośniki” – wskazano w komunikacie.

Biuro prasowe Grupy Energa ostrzega, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy lub kradzieży danych z urządzenia.

Na stronie Energi Operatora dostępna jest lista miejsce, w których spółka planuje w najbliższym czasie wyłączenia prądu związane z konserwacją bądź modernizacją sieci. Listę taką można znaleźć pod linkiem: https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/wylaczenia-planowane. Informacje o planowanych włączeniach można też znaleźć na internetowej mapce Energi Operatora.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl