fot. wikipedia

Empik proponuje dzieciom okultystyczną grę

Sieć sklepów Empik tym razem proponuje dzieciom gry okultystyczne – alarmuje „Gazeta Polska Codziennie”. W popularnej sieci sklepów ośmioletnie dzieci mogą kupić tzw. grę towarzyską „Voodoo

Religioznawcy przestrzegają, że „Voodoo” to kult religijny wyznawany przede wszystkim na Haiti i na południu Stanów Zjednoczonych. Jest połączeniem różnych wierzeń z magią.

To bardzo niebezpieczne bo wkraczamy w okultyzm. Poprzez takie treści, dziecko traci czujność wobec pewnych symboli kulturowych, co może prowadzić do groźnej praktyki magicznej – zaznacza ks. prof. Andrzej Zwoliński z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

– Bezpośredni kontakt z takimi grami jest niebezpieczny, wiąże się z propagowaniem okultyzmu. Skutki religii opętańczej, bo taka nazwa też jest stosowana wobec „Voodoo”, są bardzo niebezpieczne. One bagatelizują treści demoniczne. Dziecko kontaktując się z tego typu grami nabiera przekonania, że można się bawić treściami, które powodują otwarcie się na zło. Dziwi mnie to, że dziecko czy młodzież ma mieć taką propozycję. Sięga się po treści, które są niezwykle poważne i niezwykle niebezpieczne czyniąc z nich formę zabawy – zaznacza ks. Andrzej Zwoliński.

W grudniu ub.r. twarzami świątecznej kampanii sklepów Empik zostali zadeklarowany satanista Adam Darski ps. „Nergal” oraz Maria Czubaszek, która publicznie opowiada o dokonanych aborcjach, czyli zabójstwie nienarodzonych dzieci.

RIRM

drukuj