fot. flickr.com

Eliminacje do międzynarodowego konkursu w dziedzinach mechatroniki i cyberbezpieczeństwa

W czerwcu 2021 roku w Lublinie odbędą się eliminacje do międzynarodowego konkursu w dziedzinach mechatroniki, cyberbezpieczeństwa, chmury obliczeniowej, przemysłu i robotyki mobilnej.

To będzie wyjątkowa olimpiada, która odbędzie się w Szanghaju. Najpierw jednak trzeba przebrnąć przez krajowe eliminacje, by znaleźć się w WorldSkills.

– Co to jest WorldSkills? To jest po prostu olimpiada zawodów praktycznych. Zawodów informatycznych w robotyce, w mechatronice, w budownictwie i w wielu innych gałęziach dla młodych ludzi, którzy kończą szkoły zawodowe i są świetni w wykonywaniu swoich zawodów – powiedział Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Tego, kto będzie reprezentował Polskę, dowiemy się w czerwcu. Naszych przedstawicieli wyłonią eliminacje w Lublinie.

– Stawiamy, jako Polska, dopiero pierwsze kroki. Na razie wystawiamy zawodników w 11 konkurencjach. W Lublinie uczestnicy wystąpią w pięciu konkurencjach związanych tzw. zawodami przyszłości – zaznaczył dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Przeprowadzenie eliminacji to dziś spore wyzwanie organizacyjne.

– Mam nadzieję, że do tego czasu uporamy się w dużym stopniu z pandemią koronawirusa i rzeczywiście wtedy będzie można zorganizować to z wielkim rozmachem – wskazał Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Miejmy nadzieję, że Polacy z wielkim rozmachem wkroczą także do Szanghaju.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl