fot. PAP/EPA

Ekwador: walki w więzieniu. Co najmniej 20 zabitych

Co najmniej 20 osób zginęło w niedzielę podczas zamieszek w więzieniu na południu Ekwadoru – poinformowały władze tego kraju. Dopiero po wielu godzinach siłom porządkowym udało się opanować sytuację.

Walki, związane z rywalizacją gangów, wybuchły w ściśle strzeżonej części więzienia Turi w mieście Cuenca. Władze zmobilizowały 800 żołnierzy i policjantów, by przywrócić spokój. Policja przejęła duże ilości broni, m.in. karabiny maszynowe i pistolety.

Władze poinformowały, że podczas zamieszek ewakuowano 90 więźniów. Zapewniły, że nie było ucieczek.

W przepełnionych ekwadorskich więzieniach bardzo często dochodzi do aktów przemocy. Tylko w ubiegłym roku w walkach między więźniami zginęło 320 osadzonych.

Część zakładów karnych w Ekwadorze całkowicie kontrolowanych jest przez grupy przestępcze.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl