Egipt: siły bezpieczeństwa zabiły na Synaju 52 dżihadystów

Co najmniej 52 dżihadystów zostało zabitych w ostatnich dniach w ramach rozpoczętej w lutym operacji antyterrorystycznej na półwyspie Synaj – poinformowały egipskie źródła wojskowe.

W oświadczeniu podano, że 49 innych dżihadystów zostało aresztowanych. Zniszczono 26 ich kryjówek i magazyny broni; rozbrojono 64 urządzenia wybuchowe. W atakach z powietrza zniszczono 32 pojazdy.

Egipt rozpoczął w lutym operację antyterrorystyczną pod kryptonimem „Synaj”. Na półwyspie aktywne są grupy dżihadystyczne, które regularnie przeprowadzają ataki na siły zbrojne i siły bezpieczeństwa Egiptu od czasu, gdy związany z Bractwem Muzułmańskim prezydent Mohammed Mursi został obalony w 2013 roku przez wojsko w następstwie masowych protestów przeciwko jego islamistycznym rządom.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl