Polski turysta zginął w słowackich Tatrach

Polski turysta zginął w słowackich Tatrach – mężczyzna spadł z grani, z wysokości ok. 100 m, w okolicach Hińczowej Turni – poinformowało w niedzielę PAP słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe (Horska zachranna sluzba). Do wypadku doszło w sobotę po południu

„W sobotę warunki w słowackich Tatrach były doskonałe dla turystów. Dlatego apelujemy o ostrożność” – powiedział PAP pracownik słowackiego Górskiego Pogotowia Ratunkowego.

Ratowników górskich wezwali polscy turyści. W akcji ratunkowej uczestniczyło pogotowie lotnicze. Turysty nie udało się uratować. Zmarł w wyniku licznych obrażeń. Ciało przetransportowano do miejscowości Stary Smokowiec.

Zgodnie z informacjami Górskiego Pogotowia Ratunkowego, warunki turystyczne w Tatrach są bardzo dobre, a turystów, w tym Polaków, jest wielu. Ratownicy przypominają, że pogoda w górach bywa kapryśna.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl