fot. IPN

Echa Katynia – w kwietniu Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Festiwal odbędzie w dniach 15-18 kwietnia 2021 r.


Zaprezentowane będzie ponad 20 filmów z całego świata, w tym 4 premiery wyprodukowane w ubiegłym roku przez IPN. Oprócz seansów filmowych ważnym elementem festiwalu będą debaty oraz spotkania z twórcami, a także warsztaty dla twórców i amatorów.

W 2020 r., w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej, Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował międzynarodowy festiwal filmowy o symbolicznej nazwie „Echa Katynia”, którego tematyka obejmować ma szeroko rozumiane zagadnienie totalitaryzmu. Więcej informacji na temat zeszłorocznej inauguracji można znaleźć [tutaj]. 

Do udziału w festiwalu zostali zaproszeni twórcy różnych gatunków filmowych z całego świata. Wyselekcjonowano najlepsze, wielokrotnie nagradzane filmy, których wysoki poziom wrażliwości artystycznej i zajmująca treść mają być przyczynkiem do dyskusji o problemie totalitaryzmu.

Po sukcesie zeszłorocznego wydarzenia i, co za tym idzie, widocznej potrzebie społecznej rozmowy o totalitaryzmach Instytut Pamięci Narodowej zaprasza  na II edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”.

Więcej szczegółów można uzyskać odwiedzając stronę [totalitaryzmy.pl]  oraz [IPN].

IPN/radiomaryja.pl

drukuj