Dziś zakończy się XIV Rajd Katyński

Dziś w Warszawie zakończy się XIV Rajd Katyński. Po 3 tygodniach w trasie i pokonaniu ponad 8,5 tys. km motocykliści wracają do domów.

Tegoroczny rajd obejmował zarówno tereny Kresów Rzeczpospolitej, jak i miejsca znajdujące się na zachodzie i południu Europy, aż do Turcji. Motocykliści odwiedzili także m.in.: Białoruś, Rosję, Ukrainę, Bułgarię, Serbię, Węgry i Słowację.

– W tym roku motocykliści po raz pierwszy pojechali aż tak daleko, czyli do Turcji. Jest to kolejny rok, w którym staramy się przygotowywać do rocznicy chrztu polskiego. Do 2016 roku będą to rajdy organizowane właśnie w miejsca, które są związane z chrześcijaństwem, z naszą tradycją, kulturą. Odwiedzimy potomków powstańców listopadowych aż w Adampolu w Turcji. To, co pozostaje niezmienne, to Kresy – ukochane, do których tęsknimy, jeździmy – mówiła Anna Ostrowska ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Zakończenie rajdu zaplanowano w niedzielę o godz. 14.00 przy Pomniku Katyńskim przy ul. Podwale. Rajd Katyński wystartował 23 sierpnia z Placu Piłsudskiego w Warszawie. Uczestniczy w nim 80 motocyklistów z Polski i z zagranicy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

RIRM

drukuj