Dziś poznamy audyt dot. otwarcia rezydencji prezydenckiej

Jeszcze dzisiaj poznamy tzw. raport otwarcia po prezydenturze Bronisława Komorowskiego. Audyt przygotowała Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy.

Jej szefowa Małgorzata Sadurska zapowiedziała, że w dokumencie znajdą się, m.in. informacje o wydatkach związanych z tzw. magazynem upominków. Na prezenty takie, jak m.in. sprzęt AGD i laptopy były prezydent wydał blisko 700 tysięcy złotych.

Raport zwraca także uwagę na duży wzrost wynagrodzeń współpracowników Komorowskiego – od czerwca do sierpnia br. to ok. 600 tys. zł.

Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski dodaje, że audyt zawiera informacje dot. ogołocenia rezydencji prezydenckiej w Klarysewie.

– To jest dość bulwersująca kwestia. Wywieziono stamtąd wszystko, co było i nie wiadomo gdzie to wszystko jest. To jest materiał, który pokazuje stan zastany i pewne nieprawidłowości. Zawarte są tam zawiadomienia do prokuratury, bo on też mówi na przykład o zaginionych dziełach sztuki. Pokazuje po prostu różne nieprawidłowości. To jest dość gruby materiał, on liczy kilkadziesiąt stron i jest omówieniem stanu faktycznego. Zawiera też pewne rekomendacje dotyczące tego, co my zamierzamy zrobić i co kancelaria powinna robić, żeby na przykład do takich sytuacji, które są opisane nie dochodziło, albo co można zrobić, żeby zaoszczędzić pewne środki finansowe – powiedział Adam Kwiatkowski.

Wraz z ustąpieniem Bronisława Komorowskiego z Pałacu Prezydenckiego zginęło wiele przedmiotów.

Oprócz malarskich dzieł sztuki skradziono m.in. rzeźbę rycerza na marmurowej podstawie, japońską miniwieżę stereo oraz niszczarkę do dokumentów.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl