(fot.PAP)

Dziś posiedzenie zespołu ds. Katastrofy Smoleńskiej

O godzinie 11.00 rozpocznie się posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. Katastrofy Smoleńskiej poświęcone ekshumacji ofiar tej tragedii. W spotkaniu wezmą udział rodziny ofiar katastrofy.

Wczoraj podczas oględzin zwłok ekshumowanych z grobu Walentynowiczów, Syn i wnuk Anny Walentynowicz nie rozpoznali jej. Dziś ma się odbyć sekcja ciała z grobu śp. Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Prokuratorzy podejrzewają, że zamieniono ciała tych osób. Tymczasem sekcji powinny zostać poddane wszystkie ofiary katastrofy mówi poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu wyjaśniającego tragedię Smoleńską.

-Moim zdaniem rzeczywiście powinny zostać z urzędu zarządzone ekshumacje  wszystkich tych ciał, których sekcje zwłok jeszcze nie były przeprowadzane. Czyli tak naprawdę poza Parą Prezydencką, której ekshumacje odbywały się na miejscu w Smoleńsku a we wszystkich pozostałych wypadkach powinny one zostać dokonane. To jest warunek ustalenia, co naprawdę się wydarzyło pod Smoleńskiem a dokładniej mówiąc nad Smoleńskiem bo wiemy, że samolot został rozerwany w powietrzu. Wtedy będziemy mogli rzeczywiście ocenić jaka była realna przyczyna śmierci- powiedział  poseł Antoni Macierewicz.

 

RIRM

 

 

drukuj