39 miesięcy od katastrofy smoleńskiej

Dziś mija 39 miesięcy od katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, jego małżonką oraz ostatnim prezydentem na uchodźstwie – Ryszardem Kaczorowskim na czele. Rano, o godz. 8.00 – jak co miesiąc – w intencji ofiar katastrofy sprawowana była Msza Święta w warszawskim kościele seminaryjnym.

Jak każdego 10. dnia miesiąca w intencji ofiar katastrofy rządowego Tu-154M od rana trwają modlitwy. O godz. 8.00 w intencji poległych w Smoleńsku sprawowana była Msza św. w warszawskim kościele seminaryjnym. Następnie uczestnicy Eucharystii przeszli pod Pałac Prezydencki, gdzie złożone zostały kwiaty i znicze, a także odmówiona modlitwa za zmarłych.

Jak co miesiąc o godz. 19.00 w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie będzie również sprawowana Eucharystia w intencji ofiar katastrofy, a po niej – Marsz Pamięci, który przejdzie pod Pałac Prezydencki.

Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

RIRM/ND

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl