Dziś głosowanie nad nowym prawem geologicznym

Posłowie zdecydują dziś czy odrzucić w pierwszym czytaniu poselski projekt noweli Prawa geologicznego i górniczego, zakładający utworzenie Polskiej Służby Geologicznej.

Wniosek o odrzucenie projektu złożył podczas wczorajszej debaty poseł PO Tadeusz Arkit.

Zgodnie z dokumentem którego autorem jest prof. Mariusz Orion – Jędrysek b. Główny Geolog kraju, Polska Służba Geologiczna działałaby jako państwowa osoba prawna. Projektodawcy założyli, że wykonanie zadań przewidzianych dla służby geologicznej znalazłoby się dzięki temu w jednej spójnej programowo i strukturalnie jednostce, co zwiększyłoby efektywność realizacji zadań geologicznych państwa. – zaznacza prof. Orion – Jędrysek.


Pobierz Pobierz

Wg PO proponowane w projekcie noweli przepisy odnoszą się do dziedziny, która już została prawnie uregulowana, a zadania służby geologicznej wykonuje Państwowy Instytut Geologiczny

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl