Dziś egzamin maturalny z języka angielskiego

O godz. 9.00 maturzyści przystąpili do pisemnego egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Wybrany język obcy nowożytny jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. 

Po języku polskim i matematyce przyszedł czas na język angielski. Chęć zdawania go na maturze zadeklarowało w tym roku ponad 172 tys. maturzystów z liceów ogólnokształcących – czyli prawie 90 proc. młodych z tych szkół – oraz ponad 101 tys. abiturientów z techników czyli około 85 proc.

Egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpocznie się o godz. 14.00. Będzie go pisało blisko 92 tys. abiturientów z liceów i około 12,5 tys. z techników. W tym roku maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących muszą także obowiązkowo przystąpić do jednego egzaminu z przedmiotu do wyboru.

TV Trwam News/ RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl