fot. twitter.com/ArchWarszawska

Dziewczynka w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie

W Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry franciszkanki Rodziny Maryi znalazły dziś rano dziewczynkę. Pozostawiony noworodek miał przy sobie karteczkę z informacją, że urodził się o godz. 3.00 nad ranem. Siostry nadały dziecku imię Zuzia.  

Oknem Życia od 12 lat opiekują się siostry franciszkanki Rodziny Maryi. W swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych. Dziewczynka, którą siostry znalazły w Oknie  jest już 18. dzieckiem pozostawionym w tym miejscu.

Z relacji s. Anny Uberman wynika, że noworodek został przewieziony do Szpitala św. Rodziny w Warszawie. Dziecko było ubrane i – według lekarzy z pogotowia – zdrowe.

„U nas była tylko 40 minut, siostry spontanicznie nadały jej imię Zuzia” – poinformowała franciszkanka Rodziny Maryi.

Okno Życia jest specjalnie przygotowanym miejscem, w którym matki, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem – mogą bezpiecznie i zupełnie anonimowo je pozostawić. Początek tej idei pomocy sięga średniowiecza. Najstarsze zachowane Okno Życia pochodzi z 1198 r. i znajduje się w Rzymie przy szpitalu Ducha Świętego. W Polsce ta inicjatywa znalazła dogodny grunt. Obecnie na terenie naszego kraju działa 51 Okien Życia, dzięki którym uratowano już życie blisko 70 noworodkom.

archwwa.pl/radiomaryja.pl

drukuj