„Nasz Dziennik”: Tarnów uzbroi Obronę Terytorialną

W przyszłym roku MON przystąpi do tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Chętnych do służby w nowym rodzaju Sił Zbrojnych nie zabraknie. Nie będzie też problemu z zapewnieniem im uzbrojenia polskiej produkcji – pisze „Nasz Dziennik”.

Głównym dostawcą broni, amunicji, środków transportu i sprzętu logistycznego dla WOT będą przedsiębiorstwa z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. A jednym z nich są Zakłady Mechaniczne „Tarnów” SA.

Wśród propozycji, jakie tarnowski zakład przedstawił dla Wojsk Obrony Terytorialnej, znalazły się zmodyfikowane karabiny UKM-2000P. To bardzo dobra broń, o dużej sile rażenia. Co ciekawe, jak pisze „Nasz Dziennik”, karabin z Tarnowa jest jedną z niewielu konstrukcji tego typu broni, która powstała w XXI wieku.

Do zadań, które ma wykonywać Obrona Terytorialna, przydatne mogą się okazać karabiny maszynowe WKM-B. Broń ta może być wykorzystywana m.in. do niszczenia lekko opancerzonych celów, środków ogniowych czy nisko latających celów powietrznych przeciwnika.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl