„Nasz Dziennik”: Modlitwa na górskich szlakach

Modlitwa różańcowa w najbliższą sobotę podjęta zostanie także na szczytach i szlakach górskich; inicjatywa Różaniec do Granic otoczy całą Polskę – informuje czwartkowy „Nasz Dziennik”.

Różaniec w intencji Ojczyzny zostanie przykładowo odmówiony na Rysach (2499 m n.p.m.), najwyżej położonym polskim szczycie górskim, na granicy polsko-słowackiej; także przy krzyżu na Giewoncie 7 października o godzinie 14 rozpocznie się modlitwa – informuje gazeta.

„Różaniec do Granic to wydarzenie bez precedensu w dziejach naszej ojczyzny, ale także świata” – podkreśla cytowany przez „Nasz Dziennik” koordynator modlitwy różańcowej na Rysach Jarosław Błażusiak.

Koordynator spotkania na Giewoncie, Mariusz Talarek z Warszawy, podkreśla z kolei, że „szczyt na Giewoncie to jedno z najbardziej symbolicznych miejsc w naszej Ojczyźnie”.

Modlitwa różańcowa zostanie podjęta też w Sromowcach Niżnych, „gdzie Dunajec wyznacza granicę Polski ze Słowacją”, w Szczawnicy, a także w Jaworzynce na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, gdzie znajduje się jeden z sześciu polskich trójstyków, czyli punkt styku trzech granic – Polski, Czech i Słowacji”.

Gazeta informuje ponadto, że w kościele parafialnym św. Anny pielgrzymi i parafianie zgromadzą się na Mszy św., a „podczas tej Eucharystii zostanie poświęcona replika Całunu Turyńskiego, który na stałe eksponowany będzie przy kościele”.

PAP/RIRM

drukuj