Dzień Matki

Dziś swoje święto obchodzą nasze kochane mamy. Dzień ten jest szczególną okazją do złożenia życzeń, ale i wyrażenia podziękowań. Nasza redakcja pragnie życzyć wszystkim mamom zdrowia, błogosławieństwa Bożego, radości i opieki naszej wspólnej Matki – Matki Niebieskiej. Aby każdy dzień, nie tylko dziś – drogie mamy – był dla Was prawdziwym świętem. Życzenia z okazji dzisiejszego święta przekazała Para Prezydencka oraz premier Beata Szydło.

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w naszym kalendarzu. To szczególny dzień, będący okazją do wyrażenia życzeń, gratulacji oraz podziękowań. W liście Pary Prezydenckiej, skierowanym do mam, czytamy:

„Dziękujemy za wspaniały codzienny wysiłek, który podejmują Panie dla swoich dzieci. Dziękujemy za troskę o ich zdrowie, edukację i dobre wychowanie. Znając z własnego doświadczenia trud rodzicielski, życzymy Paniom wielu sił, cierpliwości, spokoju i pogody ducha na każdy dzień. (…) Życzymy Paniom, by te już dorosłe dzieci były dla Pań prawdziwą pociechą i powodem do dumy. Niech odwdzięczają się swoim matkom troskliwością i opieką, a przede wszystkim częstymi spotkaniami i rozmowami” – napisała w liście skierowanym do mam para prezydencka.

Para prezydencka w swoim liście wskazała, że dzieci to zarówno wielka radość, jak i wielka odpowiedzialność. Wielkie szczęście, ale i wielkie zadanie. Dlatego też Rzeczpospolita chce otaczać rodzinę, macierzyństwo i rodzicielstwo szczególną opieką i ochroną, stawiając na rozwój polityki prorodzinnej.

Szefowa rządu Beata Szydło wyraziła swą wdzięczność wszystkim matkom za wypełnianie tej wyjątkowej roli życiowej, jaką jest macierzyństwo.

Za trud, za codzienność mamy – bohaterki naszej codzienności. To dzięki nim trwają polskie rodziny i za to należą im się głębokie ukłony. Wszystkim mamom życzę wszystkiego dobrego: spełnienia marzeń. To, aby ich życie było zawsze radosne, zawsze pogodne, aby były dumne ze swoich dzieci i by nie zapominały również o sobie –powiedziała Beata Szydło, premier RP.

Dzień Matki w Polsce obchodzony był po raz pierwszy w Krakowie 26 maja 1914 roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl